Wifi KYK Doğrulama Sayfası

Wifi KYK doğrulama sayfası kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan sayfadır. KYK wifi ağına bağlandıktan sonra tarayıcıda otomatik olarak açılır ve sizden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız istenir.

Kullanıcı adı her zaman TC kimlik numarasıdır. Bu yabancı uyruklu öğrenciler içinde pasaport numarasıdır. Kullanıcı adı isteğe göre değiştirilemez. Şifre ise otomatik tanımlanmış bir şifredir ve ilk kullanımda değiştirmeniz gerekir.

Eğer doğrulama sayfası otomatik olarak açılmıyorsa adres satırına wifi.kyk.gov.tr adresi yazılarak da ulaşılabilir.

Whatsapp, Messenger gibi mobil uygulamalar kullanılacak dahi olsa, öncelikle wifi.kyk.gov.tr giriş doğrulama sayfası açılıp giriş yapmak gerekir.

Wifi KYK Doğrulama Sayfası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kullanıcı adı ve şifremi nasıl alabilirim?
Cevap: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi e-devlet üzerinden taahhütname onaylayarak alabilirsiniz.
Detaylar için: E-Devlet KYK Wifi Şifre Alma

Soru: Kullanıcı adımı kendim seçebilir miyim?
Cevap: Kullanıcı adı TC uyruklu öğrenciler için vatandaşlık numarası, yabancı uyruklu öğrenciler için pasaport numarası olarak verilecektir. Bunun dışında kullanıcı adı kullanılmayacaktır.

Soru: Wifi KYK’ dan çıkış yapmam gerekir mi?
Cevap: Çıkış yapmazsanız oturumunuz 4 saat boyunca açık kalacaktır. Bu durumda başka bir cihazdan giriş yapmak isterseniz “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu” hatası alırsınız.

Soru: KYK Wifi çıkış yapma linki neresidir?
Cevap: KYK Wifi çıkış yapma linki https://wifi.kyk.gov.tr adresidir. Bu link kyk wifi ağına bağlı olduğunuzda erişilebilir.
Çıkış yapma sorunları için: KYK Wifi Çıkış Yapma

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir